Lionel Messi

Dobrodošli na moj blog

23.06.2012.

Копа Америка 2007.

Прву утакмицу на Копа Америка Меси је одиграо 29. јуна 2007. на утакмици Аргентина : САД где је Аргентина победила са 4-1. Меси је асистирао код Кресповог гола, али пошто је његова репрезентација убедљиво водила замењен је у 79 минути са резервним играчем Тавезом. Следећу утакмицу је играо против Колумбије и на тој утакмици је направљен пенал над њим који је Креспо претворио у гол. Такође је после фаула над Месијем, његов саиграч, Хуан Роман Рикелме постигао гол из слободног ударца и повећао вођство на 3:1. Утакмица се завршила резултатом 4:2 за Аргентину и тако су осигурали учешће у шетвртини финала турнира . У трећој утакмици против Парагваја, Меси је био остављен да се одмара али је био приморан да уђе и помогне својој репрезентацији. Ушао је у 64 минуту при резултату 0:0. У 79 минуту је асистирао Ксавијеру Машчерану код постизања гола и тиме и обезбедио победу свом тиму. У шетвртфиналној утакмици где се Аргентина састала са Перуом Меси је постигао други од четири погодака репрезентације Аргентине. Утакмица се завршила резилтатом 4:0 за Аргентину и донела пласман у полуфинале Копа Америка. У полуфиналној утакмици против Мексика Меси је постигао леп погодак лобом преко мексичког голмана. Утакмица је завршена резултатом 3:0 за Аргентину и довела их до финала. У финалу Аргентина је изгубила од Бразила са резултатом од 3:0.